Zgłoszenia do dnia 7 marca!

Krakowskim Forum Dziedzictwa, w którym uczestniczy cyklicznie nasze Stowarzyszenie zaprasza chętnych członków naszego Oddziału do udziału w szkoleniu, które poprowadzi Centrum Archiwistyki Społecznej. Centrum jest instytucją kultury wspierającą oddolny ruch archiwistyki społecznej w całej Polsce.

Szkolenie odbędzie się w dniu 24 kwietnia.

Chętne osoby bardzo proszę o zgłoszenie do mnie drogą mailową (dominikakusnierzkrupa@gmail.com) do dnia 7 marca ponieważ muszę przesłać zbiorczą listę uczestników delegowanych z naszego Stowarzyszenia.

Poniżej szczegółowe informacje o szkoleniu:

Tytuł szkolenia: Archiwum społeczne – dziedzictwo, pamięć i budowanie wspólnoty 

Tematyka: czym są archiwa społeczne i jak działają, wspólne wyszukiwanie zbiorów na portalu Zbiory Społeczne; co gromadzić w archiwum i jakimi sposobami; Q&A dotyczące prowadzenia archiwum;

Prowadząca: Adriana Kapała – historyczka, archiwistka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Koordynatorka edukacji i historii mówionej w Centrum Archiwistyki Społecznej. Poprzednio związana z Fundacją Ośrodka KARTA, gdzie koordynowała projekty dokumentacyjne w nurcie historii mówionej. Wiceprezeska Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej.

Pozdrawiam serdecznie,

Dominika Kuśnierz-Krupa